تبلیغات
president 1404 - آموزش نظامی دانش آموزان
 
نوشته شده توسط : hamid pursoleymani parizi
سه سال قبل در یک طرح پیشنهاد دادم که دانش آموزان پسر و دختر از دوران دبستان تا دبیرستان مهارتها و آموزشهای نظامی تعریف شده ای را فرا بگیرند اما در همان رده های پایین مدیریتی و نظامی با این طرح به بهانه داشتن بار مالی سنگین به دولت  مخالفت شد در حالی که این طرح هیچ بار مالی نداشت و حتی می توانست باعث کاهش مدت زمان خدمت سربازی به یکسال شود که بار مالی سنگینی از دوش دولت برداشته می شد متا سفانه مسولین در کشور ما طرحهای خوب را رد می کنند که مبادا اتفاق خوبی در کشور بیا فتد اما حالا در روسیه پوتین دانش آموزان را آموزش نظامی می دهد
منبع : اتاق خبر  24 
پایگاه دیلی میل در گزارشی به معرفی مدارس نظامی پوتین برای دختران پرداخت و از تصمیم رئیس جمهور روسیه و وزیر دفاع این کشور برای توسعه این مدارس نظامی در کریمه سخن گفت.


 مدارس نظامی دختران در روسیه
در این گزارش آمده است: قرار است مدارس نظامی پوتین مخصوص دختران توسعه یابند؛ بطوری‌که در این مدارس به دختران نوجوان 10 تا 17 سال آموزش داده می شود تا با در دست گرفتن سلاح، تفنگ و خمپاره  برای مقابله با تروریست ها آشنا شوند. طبق گزارش دیلی میل، استفاده از تلفن همراه در این مراکز ممنوع است. طبق گزارش خبرگزاری ریانووستی، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه تلاش دارد آموزش دختران را در مؤسسات آموزشی نظامی پیش از ورود به دانشگاه در مناطق این کشور توسعه دهد. شویگو همچنین قصد دارد تا یکی از این مدارس را در شبه جزیره کریمه که در سال 2014 به روسیه ملحق شد، افتتاح کند. شویگو که معمولا تعطیلات را به همراه پوتین می‌گذراند، در این خصوص گفت: ما سیستمی پیشرفته در آموزش پیش از دانشگاه داریم و امیدواریم بتوانیم مدارس نظامی دختران را در این مناطق توسعه دهیم. وی در ادامه اظهار داشت: در مسکو  مدرسه‌ای برای دختران است که زیر نظر وزارت دفاع فعالیت دارد؛ بطوری که به دختران در آنجا آموزش داده می شود و آنها مهارت های شگفت‌انگیز خود را به نمایش می گذارند. ما در حال بررسی برای انتقال این ایده به شهر «سواستوپل» (در جنوب غربی شبه جزیه کریمه) هستیم. در سفری که به تازگی سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه به سرزمین مادری خود در سیبری داشت، اعلام کرد به این مدارس نظامی که برای پسران و دختران تأسیس شده، افتخار می کند و آن را برترین (اقدام در این زمینه) در جهان می داند. وی در ادامه افزود: طبق دستورات فرماندهی کل ( پوتین) در پنج سال گذشته، 9 مدرسه نظامی در کشور تأسیس شده که حدود 3 هزار دانش آموز دارد.  
 مدارس نظامی دختران در روسیهتاریخ انتشار : دوشنبه 7 اسفند 1396 | نظرات ()
 
   
یکتا رایانه بزرگترین مرکز فروش لپ تاپ جنوب شرق.