تبلیغات
president 1404 - نقش و تاثیر IT بر صلح جهانی
 
نوشته شده توسط : hamid pursoleymani parizi

یکی از عالی ترین زمینه های اطلاع رسانی یک کشور درباره ی امنیت و آرامش جهانی ،استفاده از تارنماهای اینترنتی است. وب سایتها به دلیل ارزش اطلاع رسانی زیادی که در سرزمین دیجیتالی اینترنت با یک میلیارد کاربر با سواد دارند،فرصت خوبی برای معرفی چند زبانه و چند رسانه ای قابلیتهای تاثیرگذاری کشور است. در بین سایتهای اطلاع رسانی یک کشور در وب ، سایتهای رسمی از اهمیت بالایی بر خوردارند.سایتهای رسمی ،سخنگو های دیجیتالی یک کشور در اینترنت هستند و هر چه این پایگاهها قوی تر ،بروزتر و چند زبانه باشند،جذ ب و مخاطب پذیری آنها بیشتر می شود.  بهتر است در سطح دنیا پروتکلی بنام صلح الکترونیکی امضا شود . تا علاوه بر سیاستمداران ، مردم کشورها هم بتوانند اظهار عقیده کنند و دیدگاه هایشان را درباره صلح جهانی برای تمام مخاطبان رسانه اینترنتی به نمایش بگذارند.

صلح الکترونیکی ، واقعیتی درخور زمان حال  است . وقتی ما به شهروند الکترونیک (e-citizen)  ) ، دولت الکترونیک (e-government  ) ، تجارت الکترونیک (e-commerce) ، بانکداری الکترونیک (e-banking) ، آموزش الکترونیک (e-learning) در قالب جامعه اطلاعاتی (information society) معتقدیم ، باید زمینه های صلح الکترونیکی (e - peacing) را نیز فراهم کنیم پیشنهادهایی که می توان  در این باره ارائه کرد به این شرح است :

ـ ایجاد طرح جامع آی تی در نقش صلح الکترونیکی

ـ معرفی سایت ها و مراکز اطلاع رسانی دیجیتالی در حوزه صلح

ـ اعطای نشان ویژه صلح مجازی به مراکز فعال در این حوزه

ـ ایجاد شورا یا مرکز صلح الکترونیکی در سازمان ملل متحد.

- تبادل  محتوا و داده ها بین اعضای این شورا جهت تصمیم گیریهای صلح آمیز

متاسفانه هم اکنون از محیط تکنولوژی اطلاعات برای تخریب عقاید ، فرهنگها و ایجاد تشنج در بین قومیتهای مختلف جهان استفاده می شود  که نتیجه آن فاصله گرفتن انسانها از شخصیت واقعی انسانیت است . حال اگر این بستر گسترده جهانی با عقاید سالم مدیریت و اداره شود می تواند آرامش را به زندگی بشر برگرداند. با تکنولوژی اطلاعات می توان ماهیت اصلی هر قوم و نژادی را در سطح دنیا به شکل صحیح شناساند و از نژاد پرستیها و برخوردهای متعصبانه و ویرانگر جلوگیری کرد . وقتی سیاستمداران رسانه های شنیداری و دیداری جهان را در اختیار دارند و اهدافشان را بیان میکنندو از آن به عنوان یک اهرم فشار استفاده میکنند، ملتها هم میتوانند با رسانه ای بنام اینترنت که با پشتوانه قدرتمند تکنولوژی اطلاعات و فضایی نامحدود همراه است عقایدشان را در معرض بازدید عموم قرار دهند و از آن به عنوان یک فرصت ایده آل استفاده کنند. 
تاریخ انتشار : جمعه 5 مهر 1392 | نظرات ()
 
   
یکتا رایانه بزرگترین مرکز فروش لپ تاپ جنوب شرق.