تبلیغات
president 1404 - نصب Windows7
 
نوشته شده توسط : hamid pursoleymani parizi
  برای شروع کار تنظیمات مادربرد باید به گونه ای باشد که پس از Restart کامپیوتر ، ابتدا بوت از سی دی رام یا دی وی دی رام انجام شود .

برای پی بردن به این موضوع ، ابتدا سی دی ویندوز را درون کامپیوتر قرار میدهیم  و کامپیوتر را ری استارت میکنیم  تا منوی بوت از سی دی رام ظاهر شود . در این لحظه اگر پس از لود سی دی ، گزینهی Press Any Key for Boot From آمد ، تنظیمات مادربرد صحیح است و به مرحلهی بعدی میرویم . در غیر این صورت دوباره کامپیوتر را ری استارت میکنیم و پس از لود شدن صفحهی اول مشخصات ، کلید Delete را چند بار فشار میدهیم  تا وارد صفحه تنظیمات مادربرد یا در واقع همان قسمت بایوس ( Setup ) شویم   سپس در آن به دنبال گزینهی Advance BIOS Features  رفته و در آن تنظیمات بوت را به شکل زیر تغییرمیدهیم:cdrom----firstbootdevice

مراحل نصب :مرحلهی اول : Boot اگر مراحل بالا را به درستی انجام دهیم  ، پس از ری استارت کردن کامپیوتر و لود سی دی ، این بار عبارت Press Any Key for Boot From cd برای شروع نصب ویندوز ، یک کلید را به دلخواه از روی کیبورد فشارمیدهیم مثل Enterتا صفحه نصب نمایان شود . سپس چند دقیقه صبرمیکنیم تا فایل های ویندوز از روی سی دی لود شوند و صفحه رنگی ویندوز 7 ظاهر شود.این قسمت بدون علامت لودینگ میباشد و حدوداً چند دقیقه زمان میبرد تا اولین صفحه نصب ویندوز ظاهر شود.

مرحلهی دوم : انتخاب زبان و کشور : در این صفحه که صفحهی اول نصب ویندوز میباشد ، 3 منوی کشویی وجود دارد که عبارتند از : 1 ـ منوی کشویی اول ، منوی انتخاب زبان نصب ویندوز میباشد که معمولاً شامل یک گزینه Englishاست. 2 ـ منوی دوم ، منوی انتخاب نوع زبان نمایش دهنده زمان ویندوز (تقویم و ساعت) میباشد که در صورت تمایل    میتوانیم گزینهیEnglishراPersianتغییردهیم.

 مرحلهی سوم: نصب یا تعمیر ؟ در این مرحله صفحه جدید با 3 گزینه ظاهر شود :
1
ـ Install Now  برای ادامه مراحل نصب این گزینه را انتخاب میکنیم .
2
ـ  what to know before installing windows برای خواندن دانستنی هایی قبل از نصب ویندوز ، این گزینه را انتخاب کنید.

 3 ـ Repair your computer برای تعمیر مشکلات ویندوز قبلی ، از این گزینه استفاده میکنیم.
پس از انتخاب گزینه اول ، در این مرحله پیغام Please Wait نمایان می شود و حدود 3 دقیقه منتظر میمانیم تا صفحه اصلی نصب ویندوز نمایان شود.

مرحلهی چهارم : موافقت با قوانین :  در این مرحله صفحهای با عنوان Please read license term ظاهر میشود ، مبنی بر خواندن و قبول قوانین و مقررات استفاده از ویندوز 7 ، برای ادامه مراحل نصب ، تیک گزینه I accept license terms را میزنیم و کلید Next را میفشاریم تا به مرحلهی بعدی نصب برویم .

مرحلهی پنجم : انتخاب نوع نصب:این مرحله شامل دو گزینه Custom , Upgrade میباشد که گزینهی اول برای نصب ویندوز 7 ، از طریق اینترنت بوده و گزینه دوم برای ادامه نصب ، از روی سی دی است که باید آن را انتخاب کنیم.

مرحلهی ششم : انتخاب مکان نصب :این مرحله مختص به انتخاب درایو برای نصب ویندوز میباشد . پس از انتخاب درایو مورد نظر برای نصب ، اگر نمیخواهیم این درایو فرمت شود یا اطلاعات درون آن را نیاز داریم و یا قبلاً آن را فرمت کردهایم ، کلید Next را میزنیم و به مرحلهی بعد میرویم  . در غیر این صورت پس از انتخاب درایو ، کلید Drive option  واقع در پایین صفحه  را انتخاب میکنیم تا 5 گزینه در اختیار ما قرار دهد که معمولاً از این 5 گزینه ، 3تای آنها فعال است:

1 ـ به روزرسانی حجم درایو( فعال) 2 ـ حذف درایو انتخاب شده (فعال) 3 ـ فرمت درایو انتخاب شده( فعال)
4
ـ بارگذاری درایو انتخاب شده (غیر فعال) 5 ـ مقدار فضای اضافی (غیر فعال) .   همان طور که مشخص است ، برای فرمت درایو مورد نظر باید گزینهی 3 را انتخاب کنیم و پس از ظاهر شدن پیغامی مبنی بر مطمئن بودن از حذف اطلاعات درایو ، کلید ok را میزنیم و پس از چند ثانیه که عمل فرمت به اتمام رسید ، کلید next را میزنیم . در این قسمت میتوانیم اندازه درایوهای خود را تغییر دهیم . البته در این صورت تمام اطلاعات موجود در آن درایو از بین خواهد رفت. برای تغییر حجم درایوها ، ابتدا آنهایی را که اطلاعاتشان را نیاز نداریم حذف کرده و سپس از طریق گزینه های 4 و 5 میتوانیم درایوهای جدید خود را با حجم دلخواه بسازیم.
ادامه نصب خودکار است:
مرحلهی کپی فایل های ویندوز ، توسعه دادن فایل های کپی شده ویندوز بر روی هارد ، نصب ویژگی های ویندوز ، نصب به روزرسانی ها که پس از حدود 1 دقیقه کامپیوتر را به شکل خودکار Restart میکند و پس از بالاآمدن دوباره صفحه نصب این قسمت نیز به پایان میرسد . مرحله آخر نصب نیز پس از 2 دقیقه به پایان میرسد که باز کامپیوتر Restart  میشود و باید منتظر بمانیم تا پس از ورود به مراحل نصب ، بقیه مراحل دنبال شود . ضمناً در این مرحله نیز هیچ کاری از طرف ما صورت نمیگیرد  و مراحل نصب به پایان میرسد.   در این مرحله ویندوز به طور خودکار Restart میشود. پایان


تاریخ انتشار : جمعه 7 بهمن 1390 | نظرات ()
 
   
یکتا رایانه بزرگترین مرکز فروش لپ تاپ جنوب شرق.