تبلیغات
president 1404 - نصب ویندوزXP قسمت3
 
نوشته شده توسط : hamid pursoleymani parizi
ادامه نصب

1-      فرمت فول درایو در سیستم فایل FAT  یا FAT32  .

2-      تبدیل یا ارتقا سیستم فایل FAT32  به سیستم فایل NTFS .

3-      رفتن به مرحله بعدی بدون اعمال هیچگونه تغییر در درایو انتخاب شده . 

نکاتی در رابطه فرمت کردن :

 1- فرمت کردن یک درایو ، قالب بندی و آماده کردن آن درایوبرای استفاده می‌باشد  .  
2-زمان فرمت سریع بسیار کمتر از فرمت فول است .

3- اگر هارد کامپیوتر نو باشد بهتر است از فرمت فول استفاده شود . 

  اگر چند درایو جدید ایجاد کرده باشیم از آنجا یی که فقط یکی از آنها طی مراحل نصب فرمت خواهد شد باید پس از نصب ویندوز بقیه درایوها را خودمان فرمت کنیم تا بتوانیم از آنها استفاده کنیم .

  پس از انتخاب گزینه مورد نظر کلید Enter را فشار می‌دهیم در صورتی که یکی از گزینه‌های فرمت را انتخاب کنیم لازم است کلید F که مفهوم آن Format به معنی فرمت کردن می‌باشد را برای ادامه فشار دهیم . منتظر مانده تا عمل فرمت درایو(  Set up is formatting…) وبعد از آن عمل کپی کردن فایل‌ها در هارد( Set up is copying files…) به پایان رسد . در نهایت کامپیوتر به طور خودکار Restart می‌گردد.    تنظیم زبان سیستم :  حال نصب ویندوز XP در حالت گرافیکی پی‌گیری می‌شود . چند دقیقه صبر کرده تا اولین کادر در دقیقه 33 نصب ویندوز که مربوط به تنظیم زبان می‌باشد نمایان گردد .فارسی کردن ویندوز به معنی امکان خواندن ونوشتن متون فارسی در کامپیوتر واینترنت می‌باشد. برای تنظیم این حالت در ویندوز از ترتیب زیر استفاده می‌کنیم : 1-بر روی دکمه Customize… کلیک کرده . 2-در کادری که ظاهر می‌گردد سربرگ Languages را انتخاب و از دو گزینه موجود در آن گزینه بالاییInstall files complex script and right –to–left languages(including Thai) را تیک دار کرده و پس از فشردن دکمه OK ( در کادر کوچکی که نمایان می‌گردد ). دکمه Apply را در پایین کادر می‌زنیم تا فایل‌های مورد نیاز برای پشتیبانی زبان فارسی ، در هارد کامپیوتر ذخیره گردند.3-به سربرگ Regional Options مراجعه نموده کشویی بالایی را بر روی زبان فارسی ( Farsi ) قرارمی‌دهیم همچنین می‌توان کشویی پایین این کادر را به کشور ایران( Iran)  تغییر داد .  4-سربرگ Advanced را انتخاب و کشویی موجود در آن را بر روی زبان فارسی (Farsi) تنظیم کرده پس از اعمال تغییرات مورد نیاز در این کادر بر دکمه OK کلیک نموده و در کادر اصلی دکمه Next  را فشار می‌دهیم .  در کادر بعدی نام خودرا در قسمت Name و نام شرکت را در قسمت Organization تایپ نموده ودکمه Next را کلیک می‌کنیم . کادر شماره سریال ظاهر می‌گردد . برخی از شماره سریال‌های رایج در ایران :            
ویندوز
XP حرفه‌ای : Fckgw-rhqq2-yxrkt-8tg6w-2b7q8

ویندوز XP حرفه‌ای با سرویس پک 1: 7qvt6-t2738-wrkjb-ykrfq-xvk98

ویندوز XP حرفه‌ای با سرویس پک 2: jbc46-q42fd-pggmc-kp38y -6mqd8

 ماشماره سریال 3kfb7-x2q3m-6mwfx-w2y7v-c7m9d رادر قسمت Product Key وارد کرده و دکمه Next را می‌زنیم.شماره سریال برنامه نصب ویندوز که اصطلاحا به آن CD-Key نیز می‌گویند معمولا بر روی پاکت سی‌دی نوشته شده است یادر قالب یک فایل متنی داخل سی‌دی گنجانده شده است.   در کادر بعدی نام کامپیوتر در قسمت Computer name و در صورت تمایل یک پسورد برای مدیرسیستم در قسمتType an Administrator passwordدردوکادرAdministrator password‌‌‌و Confirm password  به طور یکسان وارد نموده و دکمه Next را کلیک می‌کنیم .   

تنظیم تارخ وساعت سیستم :    در کادر بعدی ساعت و تاریخ  را در قسمت Date & Time   تعیین و منطقه زمانی را در قسمت         Time Zone تهران را انتخاب ودکمه Next را کلیک می‌کنیم .    اگر کامپیوتر ما دارای مودم بوده و نصب ویندوز مودم کامپیوتر را بشناسد کادر تنظیمات مودم ظاهر می‌گردد که باید در آن نام کشور ،کد شهر خود ویا در صورتی که خارج از شهر خود کارت اینترنت می‌گیریم کد آن شهر را وارد نموده و دکمه Next را می‌زنیم .      اگر کامپیوتر کارت شبکه داشته باشد و نصب ویندوز آن را شناسایی نماید ،با کادر ی مواجه خواهیم شد . همان گونه که گزینه Typical settings فعال است بر روی دکمه Next کلیک کرده تا حالت پیش فرض برای نصب سرویس‌ها و فایل‌های شبکه به‌طور خود کار دنبال شود .   اگر کامپیوتر در یک شبکه قرار ندارد و یا اگر در یک شبکه بدون دامین قرار دارد در کادر بعدی بدون تغییر دکمه Next را کلیک می‌کنیم .  پس از گذشت حدود نیم ساعت یا کمتر (بسته به سرعت کامپیوتر) سیستم Restart شده و پیکره بندی اولیه ویندوز XP پیش روی ما قرار می‌گیرد . برای نخستین قدم در کادر کوچکی که ظاهر می‌گردد باید دکمه OK را کلیک کرده تا رزولوشن صفحه به600  *800 تغییر یابد آنگاه در کادر بعدی نیز دکمه OK را کلیک می‌کنیم .    حال صفحه خوش آمد گویی ظاهر می‌گردد . در این صفحه بر دکمه Next کلیک می‌کنیم . در صفحه بعد از آن دکمه Skip راکلیک می‌کنیم تا به کادر بعدی راه یابیم .   در صفحه بعدی که برای نام نویسی ویندوز و خودمان به عنوان کاربر ویندوز ، در سایت رسمی مایکروسافت می‌باشد ابتدا گزینه No ,not at this time را فعال نموده و دکمه Next را می‌زنیم . اگر با صفحه دیگری مواجه شدیم که می‌خواهداتصال به اینترنت را از طریق MSN پیکره بندی کند، پاسخ منفی،Do not setup  را انتخاب کرده و دکمه Next را کلیک می‌کنیم.    در صفحه بعدی کاربران ویندوز را با نوشتن نامشان در قسمت‌های مربوطه مشخص می‌کنیم و دکمه Next را زده ودر آخرین کادردکمه Finish را کلیک می‌کنیم . پس از طی کردن مراحل فوق نصب ویندوز XP به طور کامل نصب شده و می‌توانیم از آن استفاده نماییم .
تاریخ انتشار : جمعه 6 آبان 1390 | نظرات ()
 
   
یکتا رایانه بزرگترین مرکز فروش لپ تاپ جنوب شرق.