تبلیغات
president 1404 - نصب ویندوزXP
 
نوشته شده توسط : hamid pursoleymani parizi

Ø    نصب ویندوزXP

Ø    تنظیمات بایوس برای راه اندازی سیستم از سی دی راه انداز

Ø    تنظیم بایوس در مادربردهای ASUS

Ø    تنظیم بایوس در مادربردهای Giga

Ø    راه اندازی کامپیوتر از CD ویندوز XP

Ø    حذف کردن یک درایو

Ø    ایجاد یک درایو

Ø    ادامه نصب ویندوز XP ، Format کردن درایو 

Ø    تنظیم زبان سیستم

         تنظیم تارخ وساعت سیستم

نصب ویندوزXP

   اگر سیستم راه اندازی نشده باشد هارد کامپیوتر خالی است  وزمانی هم که ویندوز سیستم به طور کامل از بین برود هنگام روشن کردن کامپیوتر با یک صفحه سیاه مواجه می‌شویم. بنابر این برای آنکه وارد نصب ویندوز XP شویم  از طریق CD اقدام می‌کنیم .
   هنگامی که یک
CD نصب ویندوز XP را در سی دی رام قرار داده و کامپیوتر را Restart کنیم در صورتی که بایوس کامپیوتر طوری تنظیم شده باشد که برای راه اندازی کامپیوتر ابتدا به سی دی رام مراجه کند در لحظه ظاهر شدن کادر نصب ویندوز XP  بطور خودکار بالا خواهد آمد تا بتوانیم نصب ویندوز XP را پی بگیریم در غیر این صورت باید بایوس کامپیوتر را به شرح زیر تنظیم کنیم .

 تنظیمات بایوس برای راه اندازی سیستم از سی دی راه انداز : برای اینکه به تنظیمات بایوس راه یابیم بلافاصله پس از روشن شدن یا Restart شدن کامپیوتر کلید Delete یا کلید F12 در صفحه کلید را پشت سر هم می‌زنیم تا کادر تنظیمات بایوس نمایان گردد. اگر سیستم دارای ویندوز بوده وبخواهیم درایو C را فرمت نموده و ویندوز XP را از اول نصب کنیم کامپیوتر را Restart نموده و عمل بالا را بلافاصله پس از Restart شدن کامپیوتر انجام می‌دهیم.                                                                                                                        متفاوت بودن کلیدی که باید در ابتدای راه اندازی سیستم بفشاریم تا وارد کادر تنظیمات بایوس شویم  به دلیل تفاوت مادربردها می‌باشد . اگر با دوکلید Delete یا  F12 موفق به ظاهر کردن کادر بایوس نشدیم باید به پایین اولین صفحه‌ای که بعد از روشن کردن کامپیوتر ظاهر می‌گردد دقت کنیم تا کلید مربوطه را بیابیم . 

  ابتدا باید لیست راه اندازهای  سیستم  که معمولا اولویت بندی آن اول فلاپی ،دوم هارد ،سوم سی دی رام می‌باشد را در کادر تنظیمات بایوس پیدا‌ کنیم و سی دی رام را در صدر لیست قرار دهیم .

تنظیم بایوس در مادربردهای ASUS :   در ابتدا هنگامی‌که کادر تنظیمات بایوس ظاهر می‌شود صفحه Main در حالت انتخاب است برای رفتن به صفحه Boot باید از کلید جهتی سمت راست استفاده کنیم . کلید جهتی پایین را فشارمی‌دهیم تا بر روی گزینهfirst boot device   قرار بگیریم سپس دوبارکلید (+ یا -) رافشرده تا این گزینه( CD-ROM)در صدر لیست قرار گیرد . پس از اینکه   CD-ROM را انتخاب کردیم کلید F10 را می‌زنیم و در کادری که ظاهر می‌شود کلید Enter را می‌فشاریم تا راه اندازی از سی دی رام تایید و کامپیوتر Restart شود.

تنظیم بایوس در مادربردهای Giga :  هنگامی‌که کادر بایوس مشاهده می‌شود کلید جهتی پایین را یک بار می‌فشاریم تا بر روی گزینه دوم Advanced Bios Features قرار گرفته سپس کلید Enter را می‌زنیم تا وارد صفحه اولویت بندی شویم . اگر در صفحه لیست راه اندازها را مشاهده نکردیم گزینه Boot Sequence را پیدا کرده و روی آن Enter می‌کنیم تا لیست راه اندازها مشاهده شود . برای اینکه اولین راه انداز سی دی رام باشد : همان‌طور که در نخستین گزینه آیتم Floppy در حالت انتخاب است کلیدPage Down  یا کلید Page Up را فشار می‌دهیم تا به CDROM تغییرکند . سپس کلید ESC را فشار می‌دهیم تا وارد صفحه اصلی شویم  سپس  با کلید جهتی سمت راست بر روی گزینه Save& Exit Setup قرارگرفته و کلید Enter را می‌زنیم کادری ظاهر شده برای اینکه راه اندازی از سی دی رام آغاز شود حرف Y را انتخاب  وEnter  را فشار می‌دهیم  کامپیوتر Restart می‌شود. 
تاریخ انتشار : جمعه 6 آبان 1390 | نظرات ()
 
   
یکتا رایانه بزرگترین مرکز فروش لپ تاپ جنوب شرق.